MYŚLAŁ, ŻE INWESTUJE W BITCOINY – STRACIŁ 65 TYSIĘCY ZŁOTYCH! UWAŻAJ W INTERNECIE!

Skuszony reklamą w internecie, 55-latek z powiatu kamiennogórskiego, poprzez rzekomego konsultanta „zainwestował” w kryptowaluty i zainstalował na swoim komputerze dodatkowe oprogramowanie. Przekonywany o skuteczności inwestycji stracił 65 tysięcy złotych. Kamiennogórscy policjanci po raz kolejny ostrzegają – bądź ostrożny w internecie!

Policjanci stale prowadzą akcje prewencyjne i informują, jakie metody stosują oszuści w sieci. Pomimo tych szeroko zakrojonych działań, nadal zdarzają się osoby, które niestety skuszone szybkim zyskiem, nie są ostrożne w internecie.

Do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zgłosił się 55-latek, którego na jednej ze stron internetowych skusiła oferta inwestycji w kryptowalutę. Mężczyzna wypełnił formularz, w którym podał swój numer telefonu oraz imię i nazwisko. Następnie telefonicznie skontaktował się z nim „konsultant”, który skutecznie przekonał go o korzyściach płynących z inwestowania w bitcoiny. Niestety po namowach, mężczyzna przelał na rzekome konto do inwestycji 1000 złotych i zainstalował na swoim komputerze program AnyDesk.

Oszuści, którzy kontaktowali się z mieszkańcem powiatu kamiennogórskiego, dzięki uzyskanemu dostępowi do komputera przez zainstalowany program, operowali na jego koncie bankowym. Dodatkowo stale telefonicznie przekonywali 55-latka o jego „zarabiających inwestycjach” oraz pokazywali na ekranie komputera fałszywe dane finansowe, wykonując kolejne przelewy. W ten sposób mężczyzna w sumie utracił 65 tysięcy złotych.

Kamiennogórscy policjanci przypominają, że internet pomimo dużych możliwości to również miejsce, w którym bardzo łatwo wpaść w pułapkę przestępcy.

Pamiętaj, nie wierz we wszystko co pojawia się w internecie. Reklamy cudownie szybkiego i wysokiego zysku to prawdopodobnie oszustwo, podchodź do nich ostrożnie.

Nigdy nie instaluj na swoim komputerze dodatkowych aplikacji, przez które możesz utracić dostęp do swoich kont bankowych.

Nie podawaj nikomu swoich haseł ani kodów dostępowych i stosuj dwustopniowe uwierzytelnianie.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz