Głosowanie na kamiennogórski Budżet Obywatelski 2024 zostało rozstrzygnięte

Głosowanie na kamiennogórski Budżet Obywatelski 2024 zostało rozstrzygnięte. Zwyciężył projekt budowy „stref relaksu w mieście”. Poparło go 555 mieszkańców.
W sumie w głosowaniu wzięło udział 861 osób. Kamiennogórzanie mogli wybierać spośród trzech zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Na drugim miejscu znalazła się inicjatywa związana z „utwardzeniem działki nr 141/13 obr.3 przy ul. Fabrycznej w Kamiennej Górze”. Na ten pomysł zagłosowało 306 osób. Trzeci projekt „korekta progu zwalniającego na ulicy Młyńskiej” nie uzyskał żadnego poparcia.
Zwycięski projekt zakłada stworzenie w mieście siedmiu stref relaksu.
– Zostaną w nich zainstalowane leżaki miejskie pojedyncze lub podwójne, huśtawko-ławki bujane, stoły do tenisa stołowego oraz tablice edukacyjno-interaktywne dla dzieci. Stworzenie stref relaksu w mieście zapewni mieszkańcom możliwość rozrywki, odpoczynku w ciekawych miejscach oraz podniesie komfort życia mieszkańców – informują pomysłodawcy projektu z inicjatywy Zielona Kamienna Góra.
Mieszkańcy Kamiennej Góry już po raz ósmy decydowali, na co przeznaczyć środki w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Pula środków na realizację w 2024 roku wybranego projektu wyniesie 150 tys. złotych.
 

Rafał ŚwięckiRzecznik prasowy

Dodaj komentarz