Pijani kierowcy na naszych drogach

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących doszło wczoraj na terenie powiatu kamiennogórskiego.
Na niedawno otworzonej S3 w czwartek około 19.00 z nieznanej przyczyny 24-letni kierujący obywatel Gruzji wjechał w barierki energochłonne. Policjanci będący na miejscu ustalili, że w organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu.
Natomiast po godzinie 20.30, pomiędzy ulicami Słowackiego-Lubawską w Kamiennej Górze, 38-letni kierujący obywatel Ukrainy zjechał z drogi i zawisł na skarpie nad ścieżką rowerową. Pomocy udzielili mu pierwsi na miejscu zdarzenia ratownicy medyczni oraz strażacy.
Jak się okazało, po wykonanych przez policjantów czynnościach, mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.
Obydwaj mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie po wytrzeźwieniu przeprowadzone zostaną czynności procesowe. Grozić im może nawet 3 lata pozbawienia wolności.
Jak widać na powyższych przykładach, jazda po alkoholu jest bardzo niebezpieczna. Ograniczona świadomość, opóźnione reakcje, a także zaburzone widzenie – to wszystko składa się na stworzenie niebezpieczeństwa na drodze.
Po raz kolejny apelujemy o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu!
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz