ASPIRANT SZTABOWY ROCH SZUMAROWSKI-PLEWA ZDOBYŁ KOLEJNE MISTRZOSTWO ŚWIATA W SWOJEJ KATEGORII

Ma na swoim koncie wiele sukcesów w sporcie siłowym i pomimo ubywających lat nadal świetnie się spisuje na międzynarodowych zawodach. Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze – aspirant sztabowy Roch Szumarowski-Plewa zdobył kolejne Mistrzostwo Świata federacji GPC w wyciskaniu sztangi na ławce (EQ) w miejscowości Kiskunfelegyhaza (Węgry) w kategorii wagowej 82,5 kg i wiekowej Masters III 50-54 lata. Gratulacje!

Policjanci sportowych pasji mają wiele. Niektórzy zajmują się grami zespołowymi, inni biegami, a niektórzy swoje życie poświęcają podnoszeniu ciężarów i zdobywają na tym gruncie wiele sukcesów. Mowa oczywiście o funkcjonariuszu policji z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze aspiracie sztabowym Rochu Szumarowskim-Plewa, który na co dzień zajmuje stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego.

13 października 2023 roku na Węgrzech w miejscowości Kiskunfelegyhaza odbywały się Mistrzostwa Świata federacji GPC (Global Powerlifting Committee). Kamiennogórski policjant startował w wyciskaniu sztangi na ławce (EQ) w kategorii wagowej 82,5 kg i wiekowej Masters III 50-54 lata i zdobył kolejne Mistrzostwo Świata!

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Przeczytaj o wcześniejszych sukcesach kamiennogórskiego siłacza:
Dwa złota na Mistrzostwach Polski dla policjanta z Kamiennej Góry i zwycięstwo drużynowe reprezentacji Policji
Kamiennogórski policjant Mistrzem Polski w wyciskaniu
Policjant z Kamiennej Góry Mistrzem Europy w wyciskaniu sztangi na ławce
Mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, czyli kolejne sukcesy w sportach siłowych asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz