BUDŻET OBYWATELSKI

Burmistrz miasta Kamienna Góra Janusz Chodasewicz ogłasza rozpoczęcie głosowania na projekty w budżecie obywatelskim miasta Kamienna Góra na rok 2024.

Głosowanie odbędzie się od 2 października 2023 r. do 15 października 2023 r. W tym roku mamy do wyboru trzy projekty zgłoszone przez mieszkańców.

Utwardzenie działki nr 141/13 obr.3 ul. Fabrycznej w Kamiennej Górze

Przedmiotem projektu jest wykonanie utwardzenia terenu działki gminnej 141/13 obr. 3 w mieście Kamienna Góra przy ul. Fabrycznej. Ww. działka jest terenem nieutwardzonym a jej stan techniczny jest niezadowalający oraz stanowi utrudnienie dla mieszkańców oraz przechodniów. Potrzebą realizacji ww. zadnia jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników tej działki oraz zapewnienie ładu i porządku w tym rejonie, co wpłynie na pozytywny wizerunek miasta.

Strefy relaksu w mieście

Projekt zakłada stworzenie w mieście siedmiu miejsc, w których będą zainstalowane leżaki miejskie pojedyncze lub podwójne, huśtawko-ławki bujane, stoły do tenisa stołowego oraz tablice edukacyjno-interaktywne dla dzieci. Stworzenie stref relaksu w mieście zapewni mieszkańcom możliwość rozrywki, odpoczynku w ciekawych miejscach oraz podniosą komfort życia mieszkańców.

Korekta progu zwalniającego

Korekta progu zwalniającego znajdującego się na ulicy Młyńskiej konieczna jest ze względu na to, że jest on za wysoki. Przejeżdżanie przez niego powoduje tarcie podwozia samochodu. Projekt przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy Kamiennej Góry, którzy ukończyli 18 rok życia. Można to zrobić m.in. za pośrednictwem „Miejskiego Systemu Konsultacji Społecznych” https://konsultacje.kamiennagora.pl/

Więcej szczegółów https://kamiennagora.pl/w-pazdzierniku-zaglosujemy-na…/

#kamiennagóra #kamiennagora #BudżetObywatelski #burmistrzJanuszchodasewicz

Dodaj komentarz