Prace budowlane na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze

Rozpoczęły się prace budowlane na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze. Pracownicy spółki wodociągowej na zlecenie miasta Kamienna Góra doprowadzili tam wodę pitną. Dziś są dostępne trzy źródła poboru. Docelowo będzie pięć kranów w różnych częściach nekropoli.

– Dotychczas woda na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej pochodziła ze studni gromadzących wody gruntowe. Gdy było sucho, były problemy z zaopatrzeniem. Ogromnie cieszę się, że udało się rozwiązać tę trwającą od wielu lat niedogodność – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Firma Rokom, która zwyciężyła w przetargu na przebudowę cmentarnych alejek oraz budowę domu pogrzebowego też przystąpiła do robót.

– W ramach umowy ma wyłożyć kostką 370 mb głównych alejek cmentarza i zbudować budynek o powierzchni 200 m kw. Całość będzie kosztować prawie 5 mln zł, z czego 4,4 mln zł to pieniądze z Polskiego Ładu. Na wykonanie prac ma czas do 7 października przyszłego roku – dodaje burmistrz Janusz Chodasewicz.

W nowym domu pogrzebowym każdy, niezależnie od wyznania, będzie mógł w sposób godny pożegnać swoich zmarłych. Do tej pory takiego miejsca w Kamiennej Górze nie było.


Rafał ŚwięckiRzecznik prasowy

Dodaj komentarz