„TBS” sp. z o.o. buduje w Kamiennej Górze 18 mieszkań

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o.o. buduje w Kamiennej Górze 18 mieszkań. Wielorodzinny budynek powstaje przy ul. Staszica 35.

– Będzie to budynek mieszkalny z garażami, komórkami gospodarczymi, dojściami, dojazdami, parkingami. Cały teren zostanie estetycznie i funkcjonalnie zagospodarowany – zapewnia Władysław Niemas, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o.o. w Kamiennej Górze.

Mieszkania zajmą powierzchnię ponad 1.100 m2. Dom ma być gotowy w ciągu 2 lat.

Na mieszkania TBS w Kamiennej Górze oczekuje obecnie około 160 rodzin. Spółka TBS rozpoczęła także procedurę przetargową w celu wyłonienia generalnego wykonawcy dla realizacji zadania związanego z przebudową i zmianą sposobu użytkowania obiektów poprzemysłowych w Kamiennej Górze, przy ul. Broniewskiego 26b (29 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni ponad 1.500 m2, 108 miejsc postojowych w wielopoziomowym garażu wielostanowiskowym, pomieszczenia techniczne).

Inwestycje będą dofinansowane z środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz Funduszu Dopłat.

TBS w ubiegłym roku zakończyło budowę domu wielorodzinnego w Mieroszowie. Znajduje się on w centrum przygranicznej miejscowości. Na najemców wciąż czeka bardzo atrakcyjny lokal użytkowy, na parterze budynku. Lada moment będzie zamieszkany budynek po byłym sądzie w Oławie. Znajdzie się w nim również Dzienny Klub Seniora. Kolejne inwestycje są realizowane m.in. w: Jaworze i Jedlinie – Zdroju.

Wnioski na mieszkania już można składać, w miejscowych urzędach i w siedzibie kamiennogórskiej spółki. Mieszkania są na wynajem.

Zdjęcia: Łukasz Wacławski

Kamienna Góra, ul. Staszica 35. Kolejna inwestycja kamiennogórskiego TBS.

Oprac. (TBS, buz), 26.09.2023

Dodaj komentarz