DWÓCH ZATRZYMANYCH I ODZYSKANY SKRADZIONY SAMOCHÓD

Skrupulatnie prowadzone czynności i uzyskane informacje pozwoliły policjantom Komisariatu Policji w Lubawce na odzyskanie skradzionego na początku września pojazdu, zanim w całości został rozłożony na części. Do tej sprawy zatrzymano dwóch 26-latków z powiatu kamiennogórskiego. Dodatkowo jeden z nich był poszukiwany za popełnione wcześniej przestępstwa. Grozić im może nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu w środę (13 września) policjanci Komisariatu Policji w Lubawce, dzięki prowadzonym działaniom i uzyskanym informacjom ujawnili miejsce, w którym znajdował się skradziony na początku września samochód osobowy. Mundurowym udało się odzyskać pojazd, zanim w całości został rozłożony na części.

Skrupulatna praca lubawskich funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie 26-latka z powiatu kamiennogórskiego, który jest podejrzewany o jego kradzież. Kolejne czynności prowadzone przez policjantów wskazywały, że nie był on jedynym uczestnikiem tego procederu. Mundurowi pracujący przy tej sprawie wytypowali współwinnego i już w kolejnym dniu, on również został zatrzymany.

Jak się okazało, drugi zatrzymany 26-latek, na swoim sumieniu może mieć więcej tego typu przestępstw. Dodatkowo na jaw wyszło, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, za popełnione wcześniej czyny.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz