MOTOCYKL BEZ BADAŃ TECHNICZNYCH, A KIERUJĄCY BEZ UPRAWNIEŃ

Nawet 30 tysięcy złotych grzywny i obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów grozi motocykliście za kierowanie jednośladem bez wymaganych uprawnień, którego zatrzymali policjanci ruchu drogowego kamiennogórskiej jednostki w środę w Krzeszowie. Dodatkowo 34-latek poruszał się motocyklem, który ostatnie badanie technicznie przeszedł w… 2019 roku. Nie bądź nieodpowiedzialny i nie narażaj się na poważne konsekwencje – zrób uprawnienia na motocykl!

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w środę około godziny 9:00 w Krzeszowie, postanowili dokonać kontroli drogowej motocyklisty pod kątem uprawnień.

Policyjny nos kamiennogórskich funkcjonariuszy nie zawiódł, ponieważ w trakcie sprawdzenia wyszło na jaw, że 34-letni motocyklista z powiatu wałbrzyskiego nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Dodatkowo mundurowi odkryli, że ostatnie badanie stanu technicznego jednośladu wykonane było w… 2019 roku. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny motocykla, a mężczyzna ukarany został mandatem karnym, jednak to nie będzie koniec jego kłopotów.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym nie mając do tego wymaganych uprawnień jest wykroczeniem, za które grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych. To nie wszystko, ponieważ w takich przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów. Z takimi konsekwencjami zmierzy się nieodpowiedzialny motocyklista.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 

Dodaj komentarz