ŚMIERTELNY WYPADEK W STAREJ BIAŁCE. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!

Kamiennogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku podczas manewru wyprzedzania, w którym udział brał pojazd osobowy oraz motocykl, do którego doszło w sobotę w Starej Białce. Niestety w jego wyniku, śmierć poniósł 70-letni kierujący motocyklem. Mundurowi apelują – zachowaj ostrożność i sprawdź kilkukrotnie lusterko zanim rozpoczniesz wyprzedzanie!

W sobotę, 3 czerwca 2023 roku, przed 13:00 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali wezwani do tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na drodze w Starej Białce na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Funkcjonariusze policji wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym udział brał pojazd osobowy oraz motocykl. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazdy poruszały się w jednym kierunku, a do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania. W jego wyniku motocyklista zjechał z drogi i uderzył w przepust. 70-letni kierujący oraz 69-letnia pasażerka trafili do szpitala. Niestety z powodu odniesionych obrażeń motocyklista zmarł, a lekarze walczą o życie kobiety. 25-latkowi z pojazdu osobowego nic się nie stało.

Apelujemy do kierowców, zarówno pojazdów osobowych, ciężarowych jak i jednośladów – zachowajcie szczególną ostrożność, w przypadku manewrów wyprzedzania!

Przypominamy o zasadach, których należy przestrzegać:
→  należy upewnić się czy jest dostateczne miejsce do wykonania manewru wyprzedzania, odpowiednia widoczność, a także czy nie utrudni to nikomu ruchu;
→ bezwzględnie należy sprawdzić czy kierujący za naszym samochodem nie rozpoczął już tego manewru lub pojazd przed nami nie sygnalizuje zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
Dla swojego własnego bezpieczeństwa, upewnijcie się kilkukrotnie – jedno spojrzenie w lusterko może zapobiec tragedii.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz