Sprawca kradzieży rozpoznany w hotelu

Sprawca kradzieży rozpoznany w hotelu, kilka minut wcześniej włamał się do innego lokalu. Na sumieniu miał o wiele więcej…
W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze późnym wieczorem zostali skierowani na interwencję, w której mężczyzna wszedł do hotelu i został rozpoznany jako sprawca kradzieży, do której doszło kilka dni wcześniej. Z tego powodu został ujęty przez właściciela.
Podczas obsługiwania tego zdarzenia policjanci otrzymali informację, że kilkanaście metrów dalej nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego. Sprawca wybił szybę, a następnie zabrał z wnętrza telefon komórkowy. Podejrzenia mundurowych, co do powiązania tych dwóch zdarzeń się potwierdziły. Dobrze znany mundurowym 53-latek posiadał przy sobie skradzione mienie.
Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który na swoim sumieniu miał dużo więcej przestępstw. W sumie przedstawiono mu 27 zarzutów, związanych z kradzieżami z włamaniem do różnych miejsc na terenie miasta. Większość z nich dotyczyła ogrodów działkowych.
Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 53-latka, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze
 

Dodaj komentarz