JEDEN TELEFON, DZIĘKI KTÓREMU POLICJANCI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Zachowanie osoby, która zgłosiła, że kierujący ma problem z zachowaniem prostego toru jazdy, jest godne pochwały. Dzięki temu policjanci Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali 43-latka, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie bądź obojętny, reaguj!

Alkohol to nie jest środek zabroniony, jednak jazda pod jego wpływem już tak. Społeczeństwo powinno z całym zaangażowaniem piętnować takie zachowania na drodze. Być może ten jeden telefon może uratować komuś życie.

W niedzielę policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymali informację, że kierujący pojazdem osobowym może znajdować się w stanie nietrzeźwości, bo jego jazda pozostawiała sporo do życzenia. Miał mieć problem z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie jezdni.

Funkcjonariusze policji kontrolując pojazd nie mieli wątpliwości, że osoba, która wykonała telefon miała rację. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 43-latek siedzący za kierownicą ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Może grożące mu konskewencje spowodują, że następnym razem nie wsiądzie do samochodu.

Kolejny raz apelujemy – nie jedź po alkoholu! Swoim zachowaniem stwarzasz ogromne zagrożenie  na drodze!

Jeśli masz podejrzenie, że kierujący poruszający się po drodze może być pod wpływem alkoholu lub wykonuje niebezpieczne manewry – zadzwoń na 112 lub do najbliższej jednostki policji.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz