Policjanci odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie

Profilaktyka jest bardzo ważną częścią działalności kamiennogórskich policjantów. Uświadamianie o zagrożeniach, a także nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa to element, który procentuje w przyszłości. Dzięki organizowanym spotkaniom funkcjonariusze przeciwdziałają powstawaniu zagrożeń.
W związku z tymi zadaniami, policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie, z którymi poruszyli kilka szczególnych tematów.
Przemoc niejedno ma imię. Nie musi mieć wymiaru tylko i wyłącznie fizycznego, dlatego z pensjonariuszami ośrodka policjanci rozmawiali o odpowiednim zachowaniu się wobec drugiego człowieka, o tym w jaki sposób reagować na przemoc, jakie konsekwencje wynikają z jej stosowania, a także gdzie szukać pomocy.
Przypomnieli również osobom uczestniczącym w spotkaniu o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, a także rozdali odblaski.
Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo wokół nas. Nasze zachowanie się wobec drugiego człowieka czy na drodze, ma znaczenie.
Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie! 💙

Dodaj komentarz