Trzy osoby zatrzymane z narkotykami

29-latek z powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany w czwartek w nocy (17.11.22r.) podczas patrolu policjantów Wydziału Kryminalnego. Z ich informacji wynikało, że może on posiadać przy sobie środki zabronione. Na widok funkcjonariuszy próbował jeszcze uciekać, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany. Podczas wykonywanych czynności ujawniono przy nim niewielkie ilości marihuany.
👉 Kolejnego dnia wieczorem policjant Wydziału Kryminalnego mając podejrzenie, że 35-latek z powiatu kamiennogórskiego może być w posiadaniu narkotyków, postanowił go wylegitymować. Mężczyzna w trakcie czynności usiłował połknąć puste opakowanie po chusteczkach. Jak się okazało w środku znajdowało się zawiniątko z metamfetaminą.
👉 Tej samej nocy około północy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas pełnionej służby kontrolowali 14-latkę, która swoim nerwowym zachowaniem wzbudziła ich zainteresowanie. Nie mylili się co swoich podejrzeń, że coś ukrywa, ponieważ nieletnia posiadała przy sobie marihuanę. O konsekwencjach i dalszym losie nastolatki zadecyduje Sąd Rodzinny.
Obaj zatrzymani mężczyźni zakończyli swój dzień w policyjnym areszcie. Przypominamy, że posiadanie środków odurzających bądź psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
 
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz