Prawie setka pamiątkowych medali wybitych z okazji 730-lecia nadania praw miejskich trafiła do osób zasłużonych dla Miasto Kamienna Góra.
Pamiątkowy medal został wykonany w odlewni Wiesława Kuleja w Kłobucku. Dziś podczas uroczystej gali w Centrum Kultury w Kamiennej Górze wręczył je Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry. Poniżej przedstawiamy pełną listę uhonorowanych osób
Honorowi Obywatele
Bogdan Adamus – pasjonat historii i fotografii, od wielu lat przywraca pamięć zapomnianym mieszkańcom Kamiennej Góry.
Kazimiera Ciosmak – kształci muzyków w Ognisku Muzycznym
Bolesław Grzyb – pierwszy burmistrz Kamiennej Góry
Stefan Hałubek – szachista od ponad 70 lat, działacz wielu klubów, sędzia i organizator wielu szachowych turniejów
Duchowni
Ks. Edward Bigos – proboszcz parafii św. Piotra i Pawła.
Ks. Aleksander Siemiński – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Ks. Piotr Smoliński – proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej.
Regionaliści
Józef Chęć – autor książki Kamienna Góra i okolice na widokówkach z IX i XX wieku, kolekcjoner regionaliów.
Ryszard Kotowicz – działacz w Stowarzyszeniach Ars Longa i Maszkaron, pomysłodawca budowy podziemnej trasy turystycznej Arado.
Jan Lubieniecki – nauczyciel historii, autor książek o historii Kamiennej Góry.
Eugeniusz Szopa – szef stowarzyszenia Maszkaron, działacz sportowy.
Działacze społeczni
Agnieszka Czajkowska- Wróbel- komendant Hufca ZHP Kamienna Góra.
Stanisław Lis – prezes Związku Kombatantów RP i byłych więźniów politycznych.
Apolonia Lulek – pełnomocnik rektora ds. Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.
Jarosław Nowak – Stowarzyszenie Ludzie Sukcesu w Kamiennej Górze, pomysłodawca i opiekun Kamdża Bike Park.
Bożena Pełdiak – założycielka i prezes Lokalnej Grupy Działania Kwiat Lnu i Stowarzyszenia Granica.
Jerzy Rubach – działacz na rzecz rozwoju turystyki wśród kamiennogórskiej młodzieży, prezes Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych Kamienna Góra.
Tadeusz Stachniuk – prezes kamiennogórskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Irena Wolska – prezes miejskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów.
Oświata
Katarzyna Bielewicz-Czyczkan – dyrektor SP1.
Jacek Bruździak – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego.
Małgorzata Chodasewicz – była wieloletnia dyrektor SP1.
Mariola Jaciuk – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.
Iwona Krawczyk – była dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, była prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze.
Dariusz Kurowski – były dyrektor gimnazjum przy ul. Lubawskiej.
Dorota Kurowska – dyrektor przedszkola nr 1 przy ulicy Spacerowej.
Beata Lompart-Mika – dyrektor przedszkola nr 2 przy ulicy Kościuszki.
Urszula Machaj – była dyrektor SP 2.
Beata Pecio – dyrektor żłobka miejskiego.
Lidia Rukowicz – była dyrektor SP2.
Lidia Staszak – założycielka przedszkola prywatnego Stokrotka.
Anna Tatko – była dyrektor gimnazjum przy ul. Lubawskiej.
Dorota Zielińska- Jarosz – dyrektor Przedszkola nr 3.
Kultura i sztuka
Marek Dańczak – wieloletni dyrektor CK.
Wiesław Kozłowski – malarz, nauczyciel w LO.
Edward Muszczyński – multiinstrumentalista, nauczyciel wielu pokoleń uczniów szkół podstawowych i średnich.
Bernadeta Nowak – malarka.
Małgorzata Ogonowska – dyrektor Muzeum Tkactwa.
Tadeusz Suski – malarz.
Ireneusz Szymik – malarz.
Marian Wiekiera – malarz.
Bożena i Adam Ziemiańscy – restauratorzy, właściciele Kawiarni Galerii Lotos, założyciele stowarzyszenia Ars Longa.
Sport
Jan Grzesiński – były piłkarz i trener, były zawodnik I i II ligi w piłce nożnej.
Marek Homoncik – tancerz i trener. Mistrz Polski w Tańcu Towarzyskim.
Karolina Homoncik – tancerka i trenerka, Mistrzyni Polski w Tańcu Towarzyskim.
Edward Kościak – weteran biegów, Mistrz Polski w biegach i w biegach po schodach.
Piotr Molenda – były siatkarz – grał w I lidze.
Paweł Oleksy – zawodnik i trener sportów walki, szef klubu Contender.
Iwo Sobczyk – medalista Mistrzostw Polski i Europy, trener klubu sportowego Relax.
Tomasz Szopa – działacz sportowy, były szef klubu Olimpia.
Aleksandra Wójcik – siatkarka, reprezentantka Polski, zawodniczka I-ligowych klubów.
Witold Zdrojewski – były nauczyciel, siatkarz i trener siatkówki.
Służba zdrowia i pomoc społeczna
Mariusz Gęborys – lekarz chirurg, prezes przychodni Eskulap.
Mirosława Jaksoń – pediatra, współwłaścicielka przychodni Rodzina.
Artur Trzaskoma – chirurg, były dyrektor ds. medycznych Powiatowego Centrum Zdrowia.
Beata Wrzesińska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze.
Politycy i samorządowcy
Marian Kachniarz – pierwszy starosta powiatu kamiennogórskiego, nauczyciel akademicki.
Zofia Kolat – wieloletnia Radna Rady Miasta Kamienna Góra, nauczycielka.
Zenon Król – radny Rady Powiatu Kamiennogórskiego, wieloletni dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze.
Małgorzata Krzyszkowska – wieloletnia radna, obecnie Wicestarosta Powiatu Kamiennogórskiego.
Marzena Machałek – była zastępca burmistrza, Wiceminister Edukacji w Ministerstwie Edukacji i Nauki.
Violetta Majak – radna, Przewodnicząca Rady Miasta Kamienna Góra, nauczycielka.
Andrzej Mankiewicz – były burmistrz, Przewodniczący Rady Powiatu.
Krzysztof Mróz – senator, przyjaciel Kamiennej Góry.
Iwona Pazgan – wieloletnia skarbniczka miasta Kamienna Góra.
Tadeusz Rycharski – były burmistrz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze.
Krzysztof Świątek – były burmistrz.
Artur Zieliński – były burmistrz.
Biznes
Leszek Cichocki – restaurator.
Edyta i Paweł Dąbrowscy – fima Kamex, producent drzwi i okien.
Alfreda Drozda – salon fryzjerski z ponad 50-letnią tradycją przy ul. Mickiewicza.
Elżbiet Filiczkowska – salon fryzjerski z ponad 50- letnią tradycją przy ul. Mickiewicza.
Jarosław Dyczkowski – prezes Miejskiego przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
Jacek Głuszyński – wiceprezes w firmie Gambit, prezes klubu sportowego Relax.
Izabela i Robert Góreccy – współwłaściciele firmy BoWaDe.
Edward Kaczor – były prezes PKS Kamienna Góra, obecnie prezes Sanikom.
Henryk Komorowski – właściciel firmy budowlanej Rokom.
Ireneusz Kruczek – firma Thies, dawniej Dofama.
Janusz Krzyszkowski – przedsiębiorca branży budowlanej.
Henryk Kubieniec – firma Dofama.
Jerzy Lelito – wieloletni prezes spółdzielni Kamos.
Paweł Łodziewski – dyrektor w firmie SOPP Polska.
Izabela i Jacek Łojewscy – współwłaściciele firmy Bricomarche.
Stanisław Mały – wieloletni prezes PKS Kamienna Góra.
Władysław Niemas – założyciel i prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Iwona Ozdoba – właścicielka sklepu dziecięcego ALF.
Violetta i Bogdan Pazgan – współwłaściciele firmy PSB Pagaz.
Waldemar Pec – firma Dom i Ogród.
Bogdan Podlasek – sklep Duet.
Roman Tchórz – firmy Świat Lnu i Efect System.
Marian Wachtl – firma Autocam.
Roman Woźniakowski – sklep Intermarche – współwłaściciel.