Znęcał się nad rodziną.

Sprawca znęcania się nad rodziną oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy otrzymał 3-miesięczny areszt.
18 maja 2022 roku funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Kamiennej Góry zostali zadysponowani do interwencji domowej dotyczącej podejrzenia znęcania się. Zgłaszająca podczas rozmowy z policjantami przełamała milczenie i przyznała, że jej 41-letni syn stosuje wobec niej i brata przemoc fizyczną oraz psychiczną. Mężczyzna miał również grozić matce oraz bratu popełnieniem przestępstwa przeciwko ich życiu i zdrowiu.
Podczas interwencji 41-latek nie zamierzał stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów. Początkowo próbował nawet uciec, jednak funkcjonariusze skutecznie mu w tym przeszkodzili. Wtedy jego zachowanie stało się jeszcze bardziej agresywne. Kilka razy uderzył interweniującego funkcjonariusza w brzuch, a także rozpoczął ich znieważać słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Policjanci zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego i zatrzymali mieszkańca Kamiennej Góry do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
W kolejnych dniach przedstawiono mu zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałem 20 maja 2022 roku zadecydował o zastosowaniu wobec 41-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.
 
sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją, w budynku i tekst „ULICJA ULIGJA”
 
 
 
 

Dodaj komentarz