Wielki Tydzień w Sanktuarium Krzeszowskim

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Wyłączmy wszelkie odtwarzacze i inne media. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania niech będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej Liturgii Kościoła.

 

Niedziela Palmowa

Galeria zdjęć – fot. Piotr Mokrzycki

 1. W Wielką Środę 13 kwietnia zapraszamy parafian oraz pielgrzymów na Drogę Krzyżową po Kalwarii Krzeszowskiej, Początek Nabożeństwa w bazylice o godz. 10.00
 2. Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze Legnickiej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której Biskup Andrzej pobłogosławi Oleje używane do namaszczenia chorych i Krzyżmo, służące do namaszczenia podczas święceń Kapłańskich, Chrztu oraz Bierzmowania. W Wielki Czwartek nie ma Mszy Św. o godz. 7.00 rano w Bazylice.
 3. Wielki Czwartek 14 kwietnia – Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Święte Triduum Paschalne, które potrwa do Niedzieli Zmartwychwstania. Po zakończeniu tej szczególnej Eucharystii, zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do Ołtarza Adoracji, gdzie będziemy modlić się do 21.30. W Krzeszówku Msza św. o godz. 16.00; w Czadrowie o godz. 18.00
 4. Wielki Piątek rozpoczęcie modlitwy przy Ołtarzu Adoracji od godz. 7.00 (rano). W tym dniu zachowujemy post ścisły, czyli całkowicie powstrzymujemy się od potraw mięsnych i spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu dnia. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w Bazylice. W Krzeszówku Liturgia Męki Pańskiej o godz. 16.00; w Czadrowie o godz. 18.00
 5. Najważniejszym jednak wydarzeniem Wielkiego Piątku będzie Liturgia Męki Pańskiej sprawowana w Bazylice o godz. 17.00. Po Liturgii Najświętszy Sakrament, zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i rozpocznie się całonocna adoracja. Wartę przy Bożym Grobie pełnią Bracia Strażacy i Młodzież w strojach galowych. W czasie adoracji w Wielki Piątek od godz. 18.30 do godz. 24.30 w nocy będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W tym dniu błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny.
 7. Zapraszamy na poświęcenie pokarmów do Bazyliki na godz. 10.00, 11.00 i 12.00.
  Na wioskach
   poświęcenie pokarmów będzie odbywać się według następującego porządku:
  w Kościele w Krzeszówku o godz. 10.00,
  w Gorzeszowie k/Świetlicy o godz. 10.30,
  w Jawiszowie przed Remizą o godz. 11.00, przy Kaplicy o godz. 11.30,
  w Lipienicy o godz. 12.00,
  w Czadrowie o godz. 12.30.
  Zgodnie z tradycją na poświęcenie pokarmów przynosimy dla osób potrzebujących pomocy oraz rodzin wielodzietnych: trwałe produkty żywnościowe. Dzisiaj po każdej Mszy św. proszę zabrać do domu specjalne reklamówki; do których włożycie Państwo swój dar dla osób potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim za pomoc! W Wielką Sobotę zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 8. W sobotni wieczór uczestniczyć będziemy w kulminacyjnym momencie Triduum Paschalnego. Wigilię Paschalną – Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świecy chrzcielnej lub paschalika. Liturgię Nocy Paschalnej zakończy procesja. Wigilia Paschalna w Krzeszówku o godz. 20.00; Czadrów zapraszamy do Krzeszowa na Wigilię Paschalną.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

Dodaj komentarz