Asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa mistrzem Polski.

 
W dniach 2-3 kwietnia br. w Zalesiu odbywały się XII Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym oraz w bojach singlowych. Asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa zdobył dwa I miejsca zostając Mistrzem Polski w swojej kategorii. Natomiast w klasyfikacji ogólnej zajął miejsce III. Dzięki swoim osiągnięciom zdobył kwalifikację na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata. Gratulujemy.
Pasją zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy są sporty siłowe. Funkcjonariusz startował w dwóch konkurencjach:
– w wyciskaniu sztangi na ławce w kategorii EQ;
– w wyciskaniu sztangi na ławce w kategorii RAW.
W tej rywalizacji w kategorii wagowej 82,5 oraz wiekowej M45-49 został dwukrotnym Mistrzem Polski, zdobywając dwa I miejsca. Natomiast w klasyfikacji ogólnej w kategorii Masters również stanął na podium, uzyskując III miejsce.
Te zawody były również eliminacjami do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Odbędą się one w lipcu br. w czeskim Trutnovie oraz w październiku br. w Trnavie w Słowacji. Niezwykle miło nam poinformować, że asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa uzyskał kwalifikacje na obie imprezy sportowe.
Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.
 

Dodaj komentarz