Centrum Pomocy dla uchodźców przy ul. Ściegiennego 3 w Kamiennej Górze WYŁĄCZNIE dla obywateli Ukrainy.

Centrum Pomocy dla uchodźców przy ul. Ściegiennego 3 w Kamiennej Górze funkcjonuje WYŁĄCZNIE jako pomoc doraźna dla obywateli Ukrainy, którzy w pierwszych dniach pobytu w mieście potrzebują podstawowych produktów żywnościowych, środków czystości i higieny osobistej.
 
Prosimy, aby nie korzystali z niego mieszkańcy, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców i mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne na zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy przybywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi. Wnioski tutaj 👉 https://bit.ly/3it95jt
 
W przeciwnym wypadku produktów w punkcie zabraknie dla najbardziej potrzebujących.
Obywatelom Ukrainy, których pobyt w Polsce został uznany za legalny i zostali wpisani do rejestru PESEL, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł na osobę. Jest ono przeznaczone na utrzymanie, w szczególności na: żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe. Wniosek w imieniu dziecka poniżej osiemnastego roku życia może złożyć jego przedstawiciel ustawowy, opiekun tymczasowy albo osoba sprawująca faktyczną pieczę nad dzieckiem.
Wnioski można składać w kamiennogórskim MOPS. Uchodźcy z dziećmi mają także prawo do świadczenia 500+ wypłacanego przez ZUS.
Nadal pilnie potrzebna żywność z długim terminem przydatności‼️
Prosimy o dostarczanie jej do:
✅magazynu przy ul. Ściegiennego 3,
✅urzędu miasta pok. 301 lub 304.
Potrzebne są też meble – szafy, komody, łóżka, kanapy, wersalki, krzesła, łóżeczka dziecięce, lustra. WAŻNE, ABY BYŁY W DOBRYM STANIE. Prosimy o dostarczanie ich do ośrodka pobytowego przy ul. Lubawskiej 8 w Kamiennej Górze.

Dodaj komentarz