Dzień Kobiet w Kamiennej Górze

Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry zaprasza na obchody Dnia Kobiet w Kamiennej Górze.

8 marca o godz. 17 zaplanowaliśmy spektakl „Pierwiastek z miłości” w wykonaniu aktorów Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Przedstawienie odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Zapraszamy kamiennogórzanki po odbiór bezpłatnych zaproszeń w pok. 301, 304 w ratuszu. Liczba miejsc jest ograniczona!

„Pierwiastek z miłości” Projekt: Inicjatywy aktorskie Teatru im. K. C. Norwida w Jeleniej Górze.

Reżyseria: Marcin Sosnowski

Występują: Anna Ludwicka-Mania, Jacek Grondowy

Spektakl estradowy w oparciu o sceny satyryczne z cyklu „Tragedie małżeńskie” Stefanii Grodzieńskiej i piosenki nawiązujące do małżeńskiej tematyki, męsko-damskich zależności w konwencji komediowej, czy jak kto woli żartobliwej, ale też poważniejsze o miłości, zdradzie, tęsknocie i namiętności. Słowem, opowieść o kobiecie i mężczyźnie w związku lub osobno, o samotności mimo pozorów szczęśliwego życia.

Historie małżeńskie na scenie cieszą się wielkim powodzeniem u publiczności – „Sceny z życia małżeńskiego” Bergmana, czy „Małe zbrodnie małżeńskie” Schmita. Widzowie odnajdują w nich swoje lub znajomych doświadczenia, podobieństwo zdarzeń, perypetii, znajome wątki, a często nawet te same zdania. Identyfikują się i kibicują bohaterom, a we wzruszeniu lub w uśmiechu znajdują spokój, wyrozumiałość i wytchnienie. Chodzi oczywiście przede wszystkim o rozrywkę, ale z odrobina wartości dodanej.

Piosenki autorstwa Tuwima, Gałczyńskiego, Hemara, Kofty czy Wysockiego gwarantują najwyższy poziom literacki, bo mówimy tu właśnie o piosence literackiej, która stanowi podstawę dla aktorskiej interpretacji. Akompaniament na żywo ze sceny.

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

Dodaj komentarz