KIEROWAŁ „VW GOLFEM” BEZ WYMAGANYCH UPRAWNIEŃ I PO WPŁYWEM NARKOTYKÓW.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce w dniu wczorajszym w godzinach porannych zatrzymali 25- letniego mężczyznę, który prowadził na drodze publicznej samochód osobowy nie posiadając do tego upewnień. Jak się okazało był również pod działaniem środków odurzających.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce patrolujący rejon miejscowości Jarkowice zauważyli samochód osobowy marki VW Golf. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, który na widok radiowozu zjechała na parking przy sklepie, szybko wysiadając z pojazdu. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Mężczyznę poddano wstępnemu badaniu pod kątem zawartości narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań Na tym nie zakończyły się problemy 25-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Tego samego dnia na terenie miasta Kamiennej Góry funkcjonariusze wydziału kryminalnego ujawnili kolejnego kierującegoktóry prowadzi pojazd marki Mercedes Vito pomimo ciążącego na nim wyroku sądu o zakazie prowadzenia samochodów. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z art. 244 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Kierowco pamiętaj :

Art. 94. § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

 asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz