Otwarto zmodernizowaną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze

Oficjalnie otwarto zmodernizowaną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Na zaproszenie burmistrza Janusza Chodasewicza w uroczystościach wzięła udział minister Marzena Machałek, dzięki której zaangażowaniu udało się zdobyć wysoką rządową dotację na ten projekt.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: przewodnicząca rady miasta Violetta Majak, wiceprzewodniczący Jerzy Basta, ksiądz Piotr Smoliński, miejscy radni, obecni i dawni nauczyciele szkoły, uczniowie oraz rodzice.   

Uczniowie zaczną korzystać z hali tuż po feriach 14 lutego. Prace przy obiekcie zaczęły się w maju 2020 r. W wysokiej, jednokondygnacyjnej hali powstało nowe piętro. Duża sala z boiskiem znajduje się na drugiej kondygnacji, a parter pomieścił dwie mniejsze sale do ćwiczeń. W nowych przybudówkach zostały ulokowane szatnie i sanitariaty oraz trybuna dla widzów.

– Ostateczny koszt wyniósł ponad 5 mln złotych. Środki na modernizację hali pochodziły z budżetu miasta oraz z dotacji z Ministerstwa Sportu. Z tego źródła samorząd otrzymał 2,1 mln złotych – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. – Ogromnie w pozyskaniu tych środków pomogła miastu pani minister Marzena Machałek – dodaje burmistrz.

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

 

Dodaj komentarz