PRZEDŚWIĄTECZNA AKCJA „CHOINKA”

Policjanci Posterunku Policji w Marciszowie oraz przedstawiciele Straży Leśnej z Kamiennej Góry , jak co roku, w okresie świątecznym organizują wspólne patrole. Działania te mają zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom choinek z lasu. Wspólne działania zostały przeprowadzone 22 grudnia 2021 roku.

Wspólne patrole prowadzone przed świętami przez strażników leśnych i policjantów. W tegorocznych działaniach tym razem udział brali funkcjnariusze z posterunku Policji w Marciszowie. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw „związanych z lasem”. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne. W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tereny patrolowanych lasów objęte są coraz częściej monitoringiem wizyjnym, z którego materiał filmowy stanowi dowód w prowadzonych postępowaniach.

Przed nadchodzącymi świętami do zadań policjantów należą także kontrole samochodów, które przewożą choinki. Funkcjonariusze kontrolują pochodzenie drzewek sprawdzając czy zostały zakupione, czy też nielegalnie ścięte.

Pamiętajmy, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności za wykroczenie lub przestępstwo.

asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

Dodaj komentarz