Prawie 13 mln zł dla Kamiennej Góry

12,7 mln złotych trafi do Kamiennej Góry z rządowego programu „Polski Ład”.  

– Otrzymaliśmy informację o przyznaniu dofinansowania na przebudowę ulic: Śląskiej, Wrzosowej i Różanej oraz wiaduktu nad drogą rowerową. Będziemy mogli także sfinansować budowę drogi prowadzącej do zabudowy mieszkaniowej w rejonie ul. Krzeszowskiej – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. 

Szacowana wartość tych inwestycji wynosi 15 mln zł.  

– Dzięki dobrej współpracy z administracją rządową i panem wojewodą dolnośląskim w latach 2019-2021 do Kamiennej Góry trafiły 24 mln złotych, które przeznaczyliśmy na różne miejskie inwestycje. Szczególnie chciałbym podziękować pani minister Marzenie Machałek, która niezwykle efektywnie wspiera miasto w staraniach o dotacje – dodaje burmistrz Chodasewicz. 

Duże miejskie projekty i pozyskanie funduszy zewnętrznych wywindowało Kamienną Górę w najnowszym rankingu „Liderzy inwestycji” przygotowywanym co roku przez samorządowy magazyn „Wspólnota”. Nasze miasto znalazło się na 38 pozycji wśród miast powiatowych. Kamienna Góra zaliczyła awans z 72 miejsca, jeszcze wcześniej zajmowała pozycję – 230. 

Ranking powstaje na podstawie sumy wydatków inwestycyjnych w trzech ostatnich latach i z wyliczenia średniej na głowę mieszkańca w każdej z gmin. 

Dodaj komentarz