ARESZT TYMCZASOWY DLA SPRAWCY PRZEMOCY DOMOWEJ

ARESZT TYMCZASOWY DLA SPRAWCY PRZEMOCY DOMOWEJ ZA ZŁAMANIE NAKAZU OPUSZCZENIA MIESZKANIA I ZAKAZU ZBLIŻANIA SIĘ DO BYŁEJ ŻONY
 
W ubiegłym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Marciszowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Marciszów, który po wyjściu z więzienia końcem września br., gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad byłą żoną, nie stosował się do środka karnego w ten sposób, że wielokrotnie złamał sądowy zakaz zbliżania się do kobiety. Mężczyzna ten znajdując się pod wpływem alkoholu miał regularnie przychodzić do domu i w nim przebywać, czego robić mu nie było wolno. Tym bardziej dlatego, że według zakazu sądowego, nie miał prawa zbliżać się do byłej żony na odległość mniejszą niż 100 metrów.
43-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do popełnienia których się przyznał. Mężczyzna się tłumaczył, że nie ma gdzie mieszkać, dlatego po wyjściu z więzienia złamał zakaz sądowy i wrócił do domu.
Teraz 43-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. To jednak sąd podejmie decyzję o wysokości kary. Na pewno na jego niekorzyść świadczy fakt, iż poprzedni wyrok, odbywał również w związku z tym, że nie stosował się do orzeczonych środków karnych.

Dodaj komentarz