Startujemy z programem „Czyste Powietrze” w Kamiennej Górze.

Startujemy z programem „Czyste Powietrze” w Kamiennej Górze. Zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25 października o godz. 16:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 4 w Kamiennej Górze. 

– Podpisaliśmy porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, dotyczące realizacji ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” na terenie miasta Kamienna Góra – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.  

– W urzędzie miasta powstanie Gminny Punkt Konsultacyjno – Informacyjny, który zapewni wsparcie właścicielom budynków mieszkalnych w procesie składania wniosków i pozyskiwania oraz rozliczania dofinansowania wymiany starych pieców węglowych i poprawy efektywności energetycznej budynków – dodaje burmistrz Chodasewicz. 

Podczas spotkania informacyjnego osoby zainteresowane dotacją na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania i termomodernizację budynków będą mogły skonsultować się z doradcą energetycznym. Na spotkaniu będzie także obecny przedstawiciel banku, który podpisał porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na uruchomienie ścieżki kredytowej w programie „Czyste powietrze”. 

Program „Czyste powietrze” jest skierowany do: 

  • właścicieli domów jednorodzinnych; 
  • właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych;  
  •  wspólnot mieszkaniowych.   

Program dla budownictwa wielorodzinnego ma na razie charakter pilotażowy. Uruchomiono go na Dolnym Śląsku 11 października.    

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

Dodaj komentarz