Nocny Koncert Harfowy

W niedzielę (31 października) w Pocysterskim Opactwie w Krzeszowie odbędzie się Nocny Koncert Harfowy. Przed publicznością wystąpi utalentowana harfistka Jadwiga Tomczyńska, która ostatni swój koncert zagrała w 2019 roku w Letnim Pawilonie na Wodzie. „Ten fenomenalny występ zapadł słuchaczom w pamięć, od dłuższego czasu chcieliśmy zorganizować to spotkanie ponownie” – mówi Grzegorz Żurek, wiceprezes fundacji Europejska Perła Baroku.

Wydarzenie odbędzie się w ramach dorocznej Nocy Wszystkich Świętych. W niedzielę (31 października) o godz. 20:00 spotkamy się w Mauzoleum Piastów Śląskich, by wspólnie przy dźwiękach harfy celebrować tą wyjątkową noc. Jadwiga Tomczyńska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz dyplomowaną muzykoterapeutką. Doświadczenia zdobyte podczas pracy muzykoterapeutycznej, pozwoliły jej na kontynuowanie pracy naukowej, co zaowocowało podjęciem badań nad terapeutycznymi właściwościami muzyki harfowej. Za swoją pracę badawczą i zapoczątkowanie idei harfoterapii w Polsce otrzymała nagrodę w X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”. Jej solowe recitale wokalno-harfowe na długo pozostają w pamięci słuchaczy, będąc źródłem głębokich doznań zarówno muzycznych, jak i duchowych.

Bilety na koncert dostępne są do nabycia w sklepie internetowym https://sklep.opactwo.eu/ oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi (Plac Jana Pawła II 1, 58-405 Krzeszów).

Dodaj komentarz