Kamienna Góra na 38 miejscu w rankingu liderów inwestycji

Kolejny awans Kamiennej Góry w rankingu „Liderzy inwestycji” przygotowywanym przez samorządowy magazyn „Wspólnota”. W najnowszym zestawieniu nasze miasto znalazło się na 38 pozycji wśród miast powiatowych. Kamienna Góra zaliczyła awans z 72 miejsca, wcześniej zajmowała pozycję – 230.
Magazyn „Wspólnota” od wielu lat porównuje inwestycyjne zaangażowanie wszystkich samorządów w Polsce. Ranking powstaje na podstawie sumy wydatków inwestycyjnych w trzech ostatnich latach i z wyliczenia średniej na głowę mieszkańca w każdej z gmin.
W ostatniej publikacji raportu Kamienna Góra zajęła 38 pozycję wśród miast powiatowych. W analizowanych latach 2018–2020 średnia wydatków inwestycyjnych na głowę mieszkańca wyniosła  1117,36 zł. W stosunku do poprzedniego raportu (za lata 2017–2019) wydatki w przeliczeniu na każdego mieszkańca wzrosły o 256,75 zł. W latach 2016 – 2018 średnia wydatków wynosiła 377,89 zł.
– Po latach inwestycyjnego zastoju odrabiamy zaległości. Z sukcesami pozyskujemy fundusze zewnętrzne. Wnioski na kolejne milionowe dotacje zostały złożone, czekamy na rozstrzygnięcia. Liczę, że będą pozytywne – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Miasto Kamienna Góra przygotowało i złożyło m.in. trzy wnioski do rządowego programu „Polski Ład”. W sumie samorząd chciałby z niego pozyskać 22,7 mln zł. Dzięki dofinansowaniu moglibyśmy zrealizować inwestycje o szacunkowej wartości 27,8 mln zł.
– Są to zadania związane z modernizacją i budową infrastruktury drogowej w mieście oraz rewitalizacją Ośrodka Wypoczynku Świątecznego Zalew – mówi burmistrz Chodasewicz.
– To ostatnie przedsięwzięcie obejmie budowę kompleksu basenów letnich wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz obiektami socjalno-technicznymi – dodaje burmistrz.
Na terenie ośrodka ma zostać zbudowany basen pływacki, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci oraz wodny plac zabaw.
Najważniejsze inwestycje ostatnich lat
✅Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II oraz innych ulic;
✅modernizacja hali przy SP-1;
✅przebudowa gmachu Centrum Kultury;
✅modernizacja oświetlenia ulicznego;
✅budowa ścieżki rowerowej.

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

Dodaj komentarz