SZACUNEK=GODNA PŁACA Protest Pracowników Cywilnych Policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspierają swoje koleżanki i kolegów „cywili” w walce o podwyższenie ich wynagrodzeń, ktore niewątpliwie są nieadekwatne do wykonywanej przez nich odpowiedzialnej pracy, ale również są oderwane od rzeczywistości i realiów rynkowych.
Czarny protest polega na tym, że pracownicy przychodzą do pracy ubrani na czarno i rozwieszają plakaty w komendzie aby zwrócić uwagę przełożonych i rządzących na grupę społeczną, która wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę za nieadekwatnie niskie wynagrodzenie.
Pracownicy policji tzw. „cywile” nie są funkcjonariuszami. Pracują w administracji, wydziałach technicznych, logistycznych, gospodarczych. To pracownicy biurowi, pracownicy laboratorium kryminalistycznego, informatycy, programiści.
Ustawa o Policji nie reguluje ich statusu, nie przyznano im takich uprawnień, jak funkcjonariuszom np. dotyczących nagród jubileuszowych i odpraw, nie mogą liczyć na ochronę prawną i na wypłatę środków z tytułu relokacji (chociaż też są przenoszeni, jak funkcjonariusze).
foto:KPP KG

Jedna myśl na temat “SZACUNEK=GODNA PŁACA Protest Pracowników Cywilnych Policji

  1. Urzędnicy polscy – grupa zawodowa reprezentowana w głównej mierze przez osoby, które same nie potrafiły sobie znaleźć pracy i dostały ją w prezencie od rodziny bądź znajomych. Zawsze tylko zapominają, że praca w administracji publicznej w Polsce nie jest zbyt dobrze płatna. Taka rada dla tej grupy od doradcy zawodowego: gdy pracodawca wam za mało płaci to zacznijcie sobie szukać innej pracy. Obecnie bezrobocie jest dość niskie, a pracownicy są poszukiwani. Nikt wam współczuł nie będzie trudnej sytuacji.

Dodaj komentarz