Głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego 2022

4 października 2021 r. ruszy głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego 2022. Na głosy mieszkańców czekamy do 12 października 2021 r.
 
W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy Kamiennej Góry, którzy ukończyli 16 rok życia.
 
Jak zagłosować?
 
  •  kartę do głosowania należy wrzucić do urny z napisem Budżet Obywatelski, którą ustawimy w holu na parterze ratusza w godzinach pracy urzędu od 7.30 do 15.30,
  • kartę do głosowania należy przesłać na adres: Urząd Miasta Kamienna Góra, pl. Grunwaldzki 1, 58-400 Kamienna Góra, z dopiskiem „Budżet obywatelski 2022” (liczy się data wpływu do urzędu).
Kartę do głosowania można pobrać ze strony https://kamiennagora.pl/budzet-obywatelski-2022-r-glosowanie/. Wydrukowane karty można pobrać w Wydziale Promocji i Polityki Społecznej, pok. 304 w ratuszu.  
Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia wraz z kartą do głosowania muszą załączyć zgodę opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w głosowaniu. Druk dokumentu można pobrać ze strony internetowej miasta.
Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko raz, oddając głos tylko na jeden projekt.
Lista projektów 
Wybieg dla psów 
Celem projektu jest budowa ogrodzonego wybiegu dla psów, na terenie którego właściciele czworonogów będą mogli spuszczać psy ze smyczy. Na terenie wybiegu znajdować się będą urządzenia służące do zabaw psów, ławeczki oraz kosze na odpady.
Szacowany koszt – 51 tys. zł
Budowa profesjonalnego kompleksu wielofunkcyjnego boiska do gier plażowych 
Projekt zakłada wybudowanie profesjonalnego boiska wielofunkcyjnego do sportów plażowych na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego „Zalew”.
Szacowany koszt – 98 944 zł
Zielona Kamienna Góra 
Projekt będzie polegał na nasadzeniach drzew, krzewów oraz kwiatów wieloletnich w różnych częściach miasta, m.in. na rynku, w okolicach wiat rowerowych, targu, uliczek dochodzących od rynku po to, aby oczyścić powietrze w mieście, zmniejszyć hałas, upiększyć miasto dla mieszkańców i turystów oraz odwrócić tendencję betonowania miasta.
Szacowany koszt – 97 970 zł

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

Dodaj komentarz