Mistrzostwa powiatu kamiennogórskiego w warcabach 100-polowych

W gościnnych wnętrzach sali witrażowej w naszym ratuszu po raz kolejny spotkali się najlepsi warcabiści powiatu kamiennogórskiego. Burmistrz Janusz Chodasewicz objął patronatem mistrzostwa powiatu kamiennogórskiego w warcabach 100-polowych.

Do mistrzostw powiatu zgłosiło się 27 zawodników. Turniej rozegrany został w 9 rundach dla każdego z zawodników, z których każda mogła trwać do 10 minut.

Mistrzostwa wygrał Tadeusz Hajduk, drugie miejsce zajął Mariusz Nowak a trzecie Wojciech Zasada (cała trójka to seniorzy). Fabian Skoczylas wygrał kategorię junior młodszy, przed Michałem Czyńskim i Kacprem Czyńskim. Wśród juniorek młodszych wygrała Anna Bagniuk przed Pauliną Wielosik . Najlepszą młodziczką została Zofia Sawicka przed Zuzanna Gwoździewicz. Igor Skoczylas został najlepszym młodzikiem, przed Gracjanem Białasem i Krystianem Ziemichodem. Wśród najmłodszych orliczek tytuł zdobyła Maja Ziemichód, a wśród orlików Jan Budaj, przed Karolem Łuczakiem i Gracjanem Przysło.

Nagrody medalistom wręczył zastępca burmistrza Paweł Fryc. Zawody odbyły się w ramach XXII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. Oprócz mistrzowskich tytułów zawodnicy walczyli o prawo gry w zawodach strefowych.