POLICJANTKI Z OPI ZATRZYMAŁY 34-LATKA KIERUJĄCEGO SAMOCHODEM OSOBOWYM POD WPŁYWEM METAMFETAMINY

W dniu dzisiejszym (22 września br.) ok. godziny 03:00 nad ranem, policjantki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, patrolujące gminę Marciszów, zauważyły na jednej z tamtejszych ulic pojazd m-ki KIA. Kierujący jest dobrze znany policjantom, więc zachodziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. W przeszłości był on już karany za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.
Oprócz 34-letniego kierowcy w samochodzie znajdowało się dwóch innych mężczyzn w wieku od 23 do 27 lat. Wszyscy oni byli mieszkańcami gminy Marciszów. Kierowca od samego początku czynności zachowywał się nerwowo, unikając kontaktu wzrokowego z policjantkami. Wynik wykonanego mu badania testerem narkotykowym wykazał od razu obecność w jego organizmie narkotyków takich jak amfetamina / metamfetamina. Sam kierujący potwierdził, że zażywał metamfetaminę. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zatrzymane zostało również niedawno odzyskane przez niego, prawo jazdy. Teraz grozi 34-latkowi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Policjanci podejmują decyzję o badaniu narkotestem, gdy alkomat nie wykazuje alkoholu, ale zachowanie kierowcy budzi podejrzenia. Kierowcy powinni wiedzieć, że każdy stosowany narkotyk wpływa w sposób realny na ich zachowanie za kierownicą. Siła takiej reakcji zależy od rodzaju i ilości zażytej substancji. Kierowcy muszą mieć świadomość, że substancje psychoaktywne powodują wiele zaburzeń. Mogą być one związane z funkcjami poznawczymi, spowolnieniem czasu reakcji, zaburzeniami koncentracji uwagi, koordynacji ruchów, równowagi i wyczucia odległości. Może pojawić się nadmierne poczucie pewności siebie, bądź ataki nieuzasadnionego lęku, przyśpieszona akcja serca, zwiększona skłonność do ryzykownych i agresywnych zachowań na drodze!!! Policjanci apelują do kierowców, aby zachowywali choć trochę zdrowego rozsądku i nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami.
foto: KPP KG_OPI
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, w budynku i tekst „51 POLICJA”
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz