PODSUMOWANIE AKCJI „PRĘDKOŚĆ”

W dniu dzisiejszym (19 września br.) kamiennogórscy funkcjonariusze prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo, iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W dniu dzisiejszym nasi policjanci prowadzili na terenie powiatu kamiennogórskiego wzmożone działania w ramach akcji „Prędkość”. Głównym celem takich akcji jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością. Prędkość w dalszym ciągu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

Dzisiejsza akcja przebiegła spokojnie. Tylko pięciu kierujących zasłużyło na mandat karny w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jednemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy w związku z przekroczeniem limitu dozwolonej ilości punktów karnych.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

asp. Paulina Basta

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz