List otwarty do mieszkańców powiatu Kamiennogórskiego.

Dzień dobry, w trosce o dobro mieszkańców Powiatu oraz Gminy Kamienna Góra pozwoliłem sobie przesłać Państwu apel by wszyscy mieszkańcy poznali prawdziwe intencje naszych lokalnych samorządowców.  Jako naoczny uczestnik i świadek spotkania z udziałem Pana Posła lewicy w dniu 28lipca 2021r miałem okazję doskonale poznać stanowisko naszych lokalnych władz. Nie liczy się dla nich nic poza władzą. Nie liczą się mieszkańcy nie liczy się szpital czy opieka medyczna w powiecie liczy się władza. Bardzo proszę o zamieszczenie mojego Apelu do mieszkańców ponieważ uważam, że mają prawo a wręcz powinni wiedzieć kim są ludzie , którzy rządzą regionem. 

łączę wyrazy szacunku:
Aleksander Sala

–Dyrektor Zarządzający
NZOZ Sal-Med Prywatne Pogotowie Ratunkowe Sp. z o.o.

List otwarty do Mieszkańców Powiatu Kamiennogórskiego Piszę do Państwa jako osoba odpowiedzialna za udziela-
nie świadczeń medycznych całodobowo dla mieszkańców Powiatu Kamiennogórskiego, ale też jako uczestnik spotkania roboczego, które odbyło się w dniu 28 lipca 2021r.,a którego tematem było zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego w powiecie Kamiennogórskim. W tym jakże ważnym spotkaniu z udziałem Pana Posła, Pań i Panów Burmistrzów oraz Wójtów gmin z Powiatu Kamiennogórskiego, a także przy współudziale Pani Starosty oraz Pani Prezes Kamiennogórskiego szpitala mieliśmy rozmawiać merytorycznie o przyszłości Szpitala Powiatowego.
Na spotkanie zaproszony zostałem przez Panią Prezes szpitala Barbarę Kosak jako dyrektor pogotowia ratunkowego współpracującego ze szpitalem. Spotkanie miało dotyczyć głównie przedstawienia sytuacji szpitala, oraz przedyskutowania organizacji  zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. Pan Poseł zadając dodatkowe pytania uczestnikom spotkania ustalił, że problem dotyczy dwóch zawieszonych oddziałów : neonatologicznego i ginekologiczno- położniczego oraz planów funkcjonowania Kamiennogórskiej placówki.
Niestety całe spotkanie okazało się jednym wielkim wylewaniem pomyj na Pana Starostę przez przedstawicieli gmin, i ciągłym przeciąganiem liny kto jest ważniejszy w Powiecie. Nikogo tak naprawdę nie interesowała faktyczna sytuacja szpitala, o której mówiła Pani Prezes, o czym świadczy chociażby fakt, że Pani Burmistrz Lubawki przynajmniej z 10 razy dopytywała ciągle o to samo twierdząc, że rozumie co się do niej mówi, ale jednak pojąć biedna nie może , pisząc przy tym z kimś smsy na telefonie. Pan Burmistrz Kamiennej Góry notorycznie grzebał w telefonie nie wykazując żadnego zainteresowania problemem mimo, iż jak zauważyłem wcześniej  był jednym z prowodyrów wielkiego larum i straszenia mieszkańców zamknięciem szpitala . Pan Burmistrz był łaskaw od niechcenia w trakcie rozmów rzucić ot tak, że miasto dołoży się do utrzymania oddziału ginekologiczno- położniczego kwotą 1 miliona złotych . Pani Burmistrz Lubawki natomiast mimo, że wszyscy wręcz krzyczą, że z powodu braku  neonatologa  oraz pediatry, od stycznia w szpitalu nie mogą się odbywać porody, oznajmiła że trzeba było ją o tym poinformować, a na pewno porozmawiałaby z odpowiednim pediatrą i neonatologiem bo przez blisko 7 miesięcy nie miała okazji dowiedzieć się co jest powodem zamknięcia tych dwóch oddziałów.
Zastanawiam się tylko gdzie Pani Burmistrz chciała szukać tych specjalistów?  Dla Państwa informacji w Wałbrzychu w szpitalu jest tylko dwóch neonatologów i to w wieku przedemerytalnym , gdzie rodzi się ponad 2000 noworodków rocznie a powiat liczy blisko 300tyś. Mieszkańców. Nikt tak naprawdę z obecnych na spotkaniu nie słuchał informacji przekazywanych przez Panią Prezes na temat rzeczywistej sytuacji szpitala, chociażby o tym, że Pan i Prezes ratując sytuację , rozwiązała problem ginekologii poprzez otwarcie od 1 lipca 2021r ambulatorium ginekologicznego w szpitalu , gdzie  wszystkie porady i zabiegi odbywają się w ramach poradni ginekologiczno-położniczej. Jedyne czego obecnie w szpitalu nie można realizować to porodów , bo jak już wiadomo nie ma lekarza  neonatologa. Nikogo też nie interesował fakt, że Pan i Prezes, która jest taka zła i niedobra w trakcie pandemii covid pozyskała dla szpitala nowoczesny sprzęt medyczny warty blisko 1,5 miliona złotych  i ma kolejne nowatorskie plany na rozwój placówki medycznej co przyniesie korzyści mieszkańcom powiatu. W trakcie burzliwej dyskusji Pani Prezes zaproponowała by owy milion złotych, który Pan Burmistrz Kamiennej Góry od 2 lat ciągle obiecuje publicznie szpitalowi wpłacił w końcu na konto szpital a, by można było tą kwotę przeznaczyć na organizacje np. pracowni tomografii  komputerowej w szpitalu, z której skorzystają wszyscy mieszkańcy. Tutaj Wójtowie nie chcąc pozostać w tyle również zadeklarowali pomoc finansową szpitalowi , ale gdy przyszło do konkretów, tych konkretów niestety brakło i znów skończyło się na obietnicach i czczym gadaniu. Z przykrością muszę stwierdzić, że osobiście czuję się zażenowany tym spotkaniem, gdyż miałem okazję z obaczyć jak każda próba poinformowania samorządowców o sytuacji szpitala kończyła się zmianą tematu na temat konieczności zrobienia referendum i konieczność zmian Zarządu szpitala  oraz Powiatu , przy czym Pani Burmistrz Lubawki wspólnie z Burmistrzem Kamiennej  Góry wręcz twierdzili, że to uzdrowi sytuację w mieście i nagle pojawią się lekarze, których tak brakuje.  Otóż zapewniam Państwa, że w poszukiwania lekarzy do Kamiennogórskiej Lecznicy od prawie 1,5 roku jestem osobiście mocno zaangażowany wspólnie z Panią Prezes szpitala . Śmiem twierdzić, że kilku lekarzy specjalistów nie zdecydowało się na podjęcie współpracy ze szpitalem, ze względu na krzykliwe artykuły w mediach mówiące o zapaści szpitala i rzekomych problemach finansowych oraz kadrowych.
Kilku lekarzy przyznało w rozmowie ze mną, że otrzymywali telefony ostrzegające ich przed podjęciem pracy w szpitalu.
Tak naprawdę na spotkaniu roboczym pod auspicjami Pana Posła, nikt nie słuchał rzeczowych wypowiedzi Pani Prezes na temat tego, że macie Państwo jeden z najlepszych oddziałów intensywnej terapii, chirurgii oraz internistyczny.
Tutaj głównym celem spotkania był atak na Pana Starostę oraz Panią Prezes. Jako osoba nie mająca nic wspólnego z polityką a obserwująca działania z boku jestem niemile zaskoczony taką postawą samorządowców, gdzie lokalni politycy świadomie i jawnie okłamują mieszkańców gmin i Powiatu Kamiennogórskiego w trosce o koneksje i popchnięcia polityczne w nadchodzących wyborach. Tutaj walka toczy się nie o szpital szanowni mieszkańcy , a o władzę co jest tym bardziej żenujące, że wykorzystuje się do tego nieprawdziwe informacje na temat szpitala.
Czułem się w obowiązku zamieścić swój krótki komentarz i wnioski po spotkaniu, by mieszkańcy powiatu w końcu
otworzyli oczy i poznali prawdę od kogoś kto nie stoi po żadnej stronie barykady , a komu naprawdę zależy na bezpieczeństwie zdrowotnym w powiecie.
Łączę wyrazy szacunku
Aleksander Sala
Dyrektor Zarządzający Sal -med

 

Dodaj komentarz