PODSUMOWANIE AKCJI O KRYPT. „ TRZEŹWOŚĆ”

W dniu 17 lipca br. na terenie powiatu kamiennogórskiego policjanci z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne pod krypt. „Trzeźwość”. Nadrzędnym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z dróg kierujących, będących pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Działanie te prowadzone są cyklicznie i mają na celu wyeliminowanie z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków działających podobnie. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bowiem realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i bardzo często przyczyniają się do zaistnienia poważnych wypadków drogowych.
Bilans wczorajszej akcji to nietrzeźwa 55-latka kierująca w Lubawce motorowerem pod wpływem alkoholu. Kobieta w chwili zatrzymania miała w wydychanym powietrzu 2 promile. Kilka godzin wcześniej funkcjonariusze Ruchu Drogowego zatrzymali w Kamiennej Górze 51-letniego mężczyznę, kierującego VW również z niemal 2 promilami w wydychanym powietrzu.
Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji, być może nie dojdzie do tragedii na drodze.
foto: RRD_KPP KG

Dodaj komentarz