Kompletnie pijany kierowca Hondy

Kompletnie pijany kierowca Hondy bez uprawnień zatrzymany przez kamiennogórską drogówkę.
20 czerwca br. policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta, który wsiadł za kierownicę Hondy Accord, po tym, jak wcześniej spożywał alkohol, relaksując się nad wodą w Jawiszowie. Kierowca był tak pijany, że wyjeżdżając, zahaczył prawidłowo zaparkowany na poboczy drugi samochód m-ki Citroen. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego w wyniku sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych szybko ustalili, iż nie posiada on uprawnień wymaganych do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo alkomat wykazał, iż 42-latek w wydychanym powietrzu ma ponad 3 promile alkoholu. W związku z powyższym policjanci zmuszeni byli wezwać na miejsce lawetę, na której Honda odjechała w kierunku parkingu strzeżonego, natomiast kierujący, po tym, jak został ukarany dwoma mandatami karnymi w kwocie po 500 zł, w związku z dwoma wykroczeniami, jakich się dopuścił, musiał poszukać innego transportu.
W dniu dzisiejszym (24.06) usłyszał on dodatkowo zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. W swoich wyjaśnieniach tłumaczył, iż faktycznie zarówno w dniu zatrzymania, jak i dzień wcześniej spożywał alkohol. Prokurator zdecydował o nałożeniu na 42-latka zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na najbliższe 3 lata, a dodatkowo mężczyzna będzie musiał wpłacić kilku tysięczną grzywnę oraz dodatkowo świadczenie pieniężne, poniesie też koszty sądowe.
Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że bezpieczne korzystanie z akwenów wodnych to przede wszystkim zachowanie trzeźwości. Alkohol i woda nie idą w parze. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

Dodaj komentarz