26 – letni kierowca pod wpływem narkotyków i z metamfetaminą pod siedzeniem, bez wymaganego prawa jazdy, aktualnego przeglądu i polisy OC.

Prawdziwa kumulacja o poranku. 26 – letni kierowca pod wpływem narkotyków i z metamfetaminą pod siedzeniem, bez wymaganego prawa jazdy, aktualnego przeglądu i polisy OC.
W dniu dzisiejszym (03 maja br.) po godzinie 08:00 rano policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zauważyli na jednej z głównych ulic miasta samochód osobowy marki Fiat, którego kierujący na widok radiowozu przyśpieszył i energicznie skręcił w jedną z bocznych, osiedlowych ulic. Funkcjonariusze dogonili pojazd i nakazali kierującemu niezwłoczne zatrzymanie się. 26 – letni kamiennogórzanin okazał się być pod wpływem narkotyków, pod swoim fotelem dodatkowo schowaną miał metamfetaminę, która jak oświadczył, należała do niego. W wyniku sprawdzenia go w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto nie miał on aktualnego przeglądu technicznego i polisy OC. Tłumaczył funkcjonariuszom, że samochód pożyczył od kolegi, ale po chwili dodał, że go nie zna i nie potrafi wskazać, gdzie tajemniczy kolega mieszka. 
W dalszą drogę Fiat pojechał na lawecie w stronę policyjnego parkingu strzeżonego, a 26 – latek został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. W dniu jutrzejszym z pewnością usłyszy zarzuty.
Za samo posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz