MOŻE TRAFIĆ DO WIĘZIENIA NA 2 LATA

Nie wsiadaj za kierownicę, jeśli nie jesteś przekonany o swojej trzeźwości 18 kwietnia br nasi zatrzymali 49 – letniego kamiennogórzanina, który znajdując się pod wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego samochodu.
W dniu 18 kwietnia br. w godzinach porannych, mając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu, po brawurowym wyprzedzaniu na jednej z głównych ulic Kamiennej Góry 49 – letni kamiennogórzanin wjechał do rzeki Zadrna. W pojeździe oprócz kierowcy znajdował się 16 – letni pasażer, któremu kierujący wcześniej zaoferował podwiezienie. Przybyli jako pierwsi na miejsce policjanci, widząc leżące w rzece na dachu auto osobowe, wskoczyli do wody, usiłując pomóc poszkodowanym. Jak się okazało, w pojeździe nikogo nie było. W trakcie trwania czynności, na miejscu zdarzenia zjawił się po jakimś czasie kierowca. Opowiedział on swoją wersję wydarzeń, w którą nie uwierzyli funkcjonariusze. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że w wydychanym powietrzu ma on ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w tutejszej Komendzie. W dniu dzisiejszym usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Złożył też wyjaśnienia w tej sprawie. Decyzją prokuratora zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, musi też zapłacić poręczenie majątkowe.
Na chwilę obecną trwa w dalszym ciągu postępowanie przygotowawcze w tej sprawie, na zakończenie którego sąd zdecyduje o wysokości kary dla 49 – latka. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło KPP w Kamiennej Górze
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, na świeżym powietrzu i ceglany mur
 
 
 
1
 

Dodaj komentarz