Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dziś ogłoszono podział środków kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Duże kwoty trafią na Dolny Śląsk. W obecnym rozdaniu będzie to blisko 138 mln zł dla naszego województwa rozdzielone między 128 projektów.

W naszym powiecie dofinansowanie z RFIL uzyskało 5 projektów na łączną kwotę 3,9 mln złotych. Największe wsparcie finansowe otrzymał Powiat Kamiennogórski, który na trzy różne projekty uzyskał kwotę 3 mln zł.

„Jednym z głównych celów wsparcia dla samorządów jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiają nierzadko do gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach. Trzeba pamiętać, że to, pośrednio, także wsparcie firm, które realizują inwestycje. Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, ale efekty jego działania dają impuls do rozwoju całej gospodarki. Dodam, że to już kolejne rządowe wsparcie dla samorządów, po tym jak w zeszłym tygodniu rozdysponowano środki z tzw. tarczy dla gmin górskich, gdzie do Powiatu Kamiennogórskiego trafiło blisko 14 mln złotych.” – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Pieniądze przekazane przez rząd samorządy mogą wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. Jest to więc swoista tarcza antykryzysowa dla samorządów, które ucierpiały na skutek pandemii COVID-19.

          Poniżej pełna lista dotacji dla samorządów w Powiecie Kamiennogórskim:

  • Powiat kamiennogórski – 1 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3385D w Chełmsku Śląskim.
  • Powiat kamiennogórski – 1 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3477D na odcinku Krzeszów – Czadrów.
  • Powiat kamiennogórski – 1 mln zł na modernizację energetyczną budynków Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze .
  • Gmina wiejska Kamienna Góra – 0,6 mln zł na przebudowę kompleksu boisk zewnętrznych w Zespole Szkół w Pisarzowicach.
  • Gmina Marciszów – 0,3 mln zł na przebudowę systemu ogrzewania, termomodernizację poddasza oraz likwidację barier architektonicznych w budynku Szkoły Podstawowej w Marciszowie.

Dodaj komentarz