ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI I POD ICH WPŁYWEM

W dn. 04 lutego br. policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, mając na uwdze informacje pozaprocesowe, zatrzymali do kontroli na terenie Kamiennej Góry 22 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym pod wpływem narkotyków, a dodatkowo posiadał przy sobie środki odurzające. Teraz grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

W dniu wczorajszym (04 lutego br.) policjanci z Wydziału Prewencji kamiennogórskiej Policji, mając na uwadze wcześniejsze informacje poza procesowe, zatrzymali do kontroli na jednej z ulic miasta kierującego samochodem osobowym marki Renault Megane. Funkcjonariusze podejrzewali, że 22 -letni kierowca może kierować pod wpływem narkotyków. Jak się okazało w trakcie dalszych czynności, wynik testera wskazał, iż młody kierowca faktycznie znajduje się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo posiadał przy sobie niewielkie ilości marihuany. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i w dniu dzisiejszym usłyszał zarzuty do którego się przyznał.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy narkotyków ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za posiadanie środków odurzających można trafić „za kratki” nawet na 3 lata.

asp. Paulina Basta

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz