Sądowy zakaz i narkotyki

Kierował autem, nie stosując się do sądowego zakazu i znajdując się pod wpływem narkotyków!!!
Policyjny narkotest jest w stanie wykryć marihuanę do 14 dni, w przypadku amfetaminy i heroiny do 6 dni, kokainy i LSD do 4 dni. Z każdym rokiem rośnie liczba kierujących prowadzących swoje samochody, znajdując się pod wpływem narkotyków.
Po godzinie 02:00 w nocy 09 lutego br. policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli na terenie miasta Opla Corsę. Kierujący zwrócił na siebie uwagę policjantów, ponieważ zachodziło podejrzenie, że może on kierować samochodem, znajdując się pod wpływem narkotyków. W trakcie sprawdzania 28 – latka w systemach policyjnych okazało się, że nie powinien on był wsiadać za kierownicę, ponieważ miał niedawno wydany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna ten dobrze o tym wiedział, mimo to myślał, że w środku nocy nie natrafi na policjantów i postanowił pojeździć po mieście, zabierając ze sobą 20 – letnią koleżankę. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierowca znajduje się również pod wpływem środków odurzających. Tłumaczył policjantom, iż kilka godzin wcześniej zażył amfetaminę.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym, nie stosując się do orzeczonych przez sąd środków karnych, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.
 
Asp. Paulina Basta KPP Kamienna Góra.

Dodaj komentarz