Zadbajmy o los osób bezdomnych

Wspólnie zadbajmy o los osób bezdomnych czy samotnych. Nie bądźmy obojętni.
W dniu wczorajszym policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców Kamiennej Góry, o starszej kobiecie, która od dłuższego czasu nie była przez nikogo widziana, a jak wynikało z jego wiedzy, sama zamieszkuje w jednym z domów na terenie miasta. Niepokój zgłaszającego wzbudziło również to, że okna domu zamarznięte były od środka. Mimo długiego pukania, nikt nie otworzył policjantom drzwi. Jednak z wnętrza domu słychać było nieznacznie dobiegający kobiecy głos. Mając na uwadze dobro mieszkającej tam osoby, funkcjonariusze siłowo weszli do wnętrza domu. Tam ich oczom ukazał się przerażający obraz. Wycieńczona i zmarznięta 83 – letnia kobieta nie mogła już się poruszać. Nie miała jedzenia, opału a w środku panowała minusowa temperatura.
Jesteśmy przekonani, że dzięki czujności młodego mieszkańca miasta i szybkiej reakcji policjantów, udało się uratować 83 – latkę, która została odwieziona do szpitala.
Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki,
w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna.

Dodaj komentarz