Złodziejka “Na policjanta” w rękach policji.

Wspólne działania prowadzone przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu jak też funkcjonariuszy z Lwówka Śląskiego i Jeleniej Góry doprowadziły niewątpliwie do kolejnego sukcesu, tj. wtorkowego (02.02.2020) zatrzymania 30 – latki z Boguszowa Gorc. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci wykazali związek zatrzymanej z przestępstwami skutkującymi pozbawieniem seniorów również z powiatu kamiennogórskiego ogromnych kwot pieniędzy.
W poniedziałek (01.02.2020) na naszym terenie doszło bowiem do dwóch udanych oszustw metodą “na policjanta”, w wyniku których seniorzy z gminy Marciszów utracili łącznie 100 tys. zł.
Zatrzymana 30 – latka podejrzewana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się dokonywaniem oszustw metodą “na policjanta”. Kobieta miała działać na terenie kilku powiatów województwa dolnośląskiego i tym samym pozbawiła kilku seniorów ich oszczędności życia.
Kobieta w dniu wczorajszym (03.01.2020) przyznała się do zarzucanych jej czynów. W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze ma podjąć decyzję w sprawie zastosowania wobec niej środków zapobiegawczych. To jednak nie koniec pracy policjantów, którzy w dalszym ciągu badają wszelkie okoliczności tej sprawy, zwłaszcza kwestię udziału innych osób w tym przestępczym procederze.
Pamiętajmy, że jeśli nie chcemy stać się ofiarą tego typu oszustw, musimy mieć świadomość, że przestępcy starając się pozbawić nas naszych oszczędności i cennych przedmiotów, najczęściej stosują jeden utarty schemat działania, który modyfikowany jest zazwyczaj nieznacznie.
Oszuści podają wymyślony numer legitymacji służbowej, dane personalne, a podczas kontaktu z pokrzywdzonym posiadają nawet podrobioną odznakę. Zazwyczaj informują potencjalne ofiary o tym, że pracują nad sprawą wyłudzenia dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym, do jakiego doprowadził ktoś z bliskiej rodziny. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu. Przestępcy następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez oszczędności całego życia.
UWAGA! Jeżeli mamy podejrzenie, że po drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści, nie przekazujmy im informacji o zgromadzonych przez nas środkach finansowych. Pod żadnym pozorem nie wypłacajmy gotówki i nie przekazujmy jej osobom nam nieznanym.
 

Dodaj komentarz