Kolejne narkotyki wyeliminowane z rynku

Kolejne narkotyki wyeliminowane z rynku, kolejni nieodpowiedzialni kierowcy pod ich wpływem wyeliminowani z ruchu
Niektórzy twierdzą, że Kamienna Góra to centrum patologii. My absolutnie się z tym twierdzeniem nie zgadzamy. Dzięki, regularnej ciężkiej pracy naszych policjantów, działaniom ukierunkowanym na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu czy przestępczości narkotykowej każdego dnia w naszym powiecie ujawniane są osoby popełniające przestępstwa. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż nasi policjanci każdego dnia, w trakcie wykonywanych czynności służbowych, robią wszystko, by poczucie bezpieczeństwa w gminie Kamienna Góra, Lubawka i Marciszów było na zadowalającym poziomie a  Mieszkańcy czuli się bezpiecznie.
 
 
Mamy kolejne sukcesy, o których możemy bez wahania napisać.  W przeciągu kilku dni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające.
Na terenie gminy Lubawka, policjanci realizując wcześniej pozyskane informacje, zatrzymali 18 – latka, który w swoim mieszkaniu posiadał 30 porcji handlowych metamfetaminy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce odnaleźli przy nim te narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.
Kilka dni później tuż po godz. 20:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego tutejszej Komendy zatrzymali na terenie Kamiennej Góry mężczyznę, co do którego mieli informację, iż może posiadać przy sobie środki odurzające. Faktycznie w kieszeni bluzy 18 – latek miał schowane kilka porcji handlowych marihuany. I ten młody człowiek trafił do policyjnej celi, gdzie usłyszał zarzut, w związku z posiadaniem narkotyków.
 
Następny zatrzymany 25 – latek, mieszkaniec gminy Kamienna Góra, w środku nocy jadąc ulicami miasta, na widok radiowozu skręcił w jedną z bocznych uliczek, próbując się schować przed mundurowymi. Policjanci  jednak szybko namierzyli go schowanego w jego Oplu. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem metamfetaminy. Zresztą nie pierwszy już raz. Jak ustalili mundurowi, 25 – latek okazał się być skrajnie nieodpowiedzialny, ponieważ na początku stycznia również był zatrzymany przez naszych policjantów z OPI, gdy prowadził auto, znajdując się pod wpływem narkotyków. Wówczas funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
Dwa dni później, tuż po północy, na jednej z ulic miasta funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, zauważyli Audi A3, które na ich widok gwałtownie przyspieszyło. Policjanci nie dali za wygraną i zatrzymali kierowcę kilka ulic dalej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 23 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry w trakcie kontroli bardzo nerwowo się zachowywał i jak się szybko okazało, miał powód, bo znajdował się pod wpływem narkotyków.
Wczoraj (25.01 br), późnym wieczorem znowu funkcjonariusze  z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego naszej jednostki mieli nosa . Wypatrzyli w ciemnym zaułku kilku mężczyzn, w stosunku do których podjęli interwencję, mając podejrzenie, że osoby te mogą być w posiadaniu narkotyków. Okazało się, że znowu mieli rację. Przy 18 – latku znaleźli kilka srebrnych zawiniątek, w których znajdowało się łącznie prawie 19 porcji handlowych marihuany.
Przypominamy wciąż i bez przerwy !!!
Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Kara, jaka może spotkać kierowcę, prowadzącego pojazd pod wpływem środków odurzających może sięgnąć 2 lat. To jednak najmniejszy problem…pamiętajmy, że osoba, kierująca autem, znajdująca się pod wpływem narkotyków, stanowi ogromne zagrożenie niestety nie tylko dla siebie samego .
asp. Paulina BASTA KPP w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz