Miejska komunikacja w Kamiennej Górze funkcjonuje

Miejska komunikacja w Kamiennej Górze funkcjonuje i będzie działała – zapowiada Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry.    
 
Mimo pandemii i ograniczeń kamiennogórzanie chcą korzystać z bezpłatnych przejazdów, które zapewnia im miejski samorząd.
We wrześniu br. autobusy na dwóch funkcjonujących liniach przewiozły 6800 pasażerów. To nieco mniej niż w analogicznym okresie poprzedzającym epidemię. Większy spadek liczby pasażerów odnotowano w październiku, w którym z komunikacji skorzystało nieco ponad 1700 osób.    
 
Wynika to z restrykcji nałożonych na transport publiczny. W październiku mieliśmy też do czynienia z gwałtownym wzrostem zakażeń i mieszkańcy słusznie zaczęli bardziej zwracać uwagę na swoje  bezpieczeństwo.
 
– Nie planuję obecnie zawieszenia połączeń autobusowych na terenie Kamiennej Góry. Z komunikacji miejskiej korzysta sporo naszych seniorów, dla których jest to często jedyna możliwość szybkiego dotarcia do różnych części miasta – mówi burmistrz Chodasewicz. – Do zamknięcia mogą nas zmusić jedynie epidemiczne wytyczne rządu – dodaje.

 

Rafał Święcki
Rzecznik prasowy

Dodaj komentarz