KIEROWCA POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW, POSIADAŁ PRZY SOBIE MARIHUANĘ

W dniu 15 listopada br. policjanci z kamiennogórskiej policji zatrzymali do kontroli na terenie miasta Audi A4, którego 23 – letni mężczyzna posiadał przy sobie prawie 50 porcji handlowych marihuany. Dodatkowo prowadził swój pojazd pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W dniu 15 listopada br. ok. godz. 20:00 na jednej z ulic miasta policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli samochód osobowy m-ki AUDI A4, w którym znajdowało się dwóch młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Kierujący od początku kontroli zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci od razu zwrócili uwagę na fakt, iż 23 – latek miał wyraźnie powiększone źrenice. Mężczyzna nie ukrywał przed funkcjonariuszami, że w jego pojeździe znajdują się narkotyki. Policjanci w schowku od strony pasażera ujawnili niemalże 50 porcji handlowych marihuany. Oprócz tego, po zbadaniu kierowcy narkotestem okazało się, że prowadził swoje AUDI, znajdując się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna oświadczył, że palił wcześniej marihuanę. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do wyjaśnienia, została pobrana mu również krew do dalszych badań.

Przypominamy, że konsekwencją jazdy pod wpływem narkotyków jest nie tylko odpowiedzialność karna do 2 lat pozbawienia wolności. Niekiedy znacznie dotkliwsza karą jest zakaz prowadzenia pojazdu. Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie niższy niż 3 lata. Jest to najniższy wymiar zakazu, jaki może być zasadzony. Sąd maksymalnie natomiast może zasądzić nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oprócz zakazu można spodziewać się również konsekwencji finansowych.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jednak u sprawcy znaleziono znaczną ilość substancji odurzających lub środków psychoaktywnych podlega on karze wyższej – pozbawienia wolności od roku do lat 10.

asp. Paulina Basta

KPP w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz