ARESZT ZA ZNĘCANIE NAD OJCEM I SIOSTRĄ

W dn. 14 października br. kamiennogórscy policjanci ustalili, iż w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry przebywa 39 – letni mieszkaniec gminy, który miał złamać sądowy zakaz zbliżania do swojej siostry oraz znajdując się pod wpływem alkoholu oraz narkotyków, miał pobić swojego ją i swojego ojca. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd postanowił w jego przypadku zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 14 czerwca br. kamiennogórscy policjanci weszli do jednego z mieszkań na terenie Kamiennej Góry, gdzie według wcześniej uzyskanej informacji miał przebywać sprawca przemocy domowej. Mężczyzna od czerwca do połowy października br. miał się znęcać psychicznie i fizycznie nad siostrą i ojcem. Od końca maja br. 39 – latek, zaraz po tym, jak opuścił więzienie, miał stosować wobec nich przemoc domową. Od tego czasu postanowił wprowadzić się do swojej starszej siostry, łamiąc tym samym sądowy zakaz zbliżania się do niej i kontaktowania się z nią. W przeciągu kilku miesięcy, nadużywając alkohol i zażywając dość regularnie narkotyki, wciąż wszczynał w stosunku do swoich bliskich awantury, podczas których używał w stosunku do nich wyzwisk, popychał, szarpał i im groził pozbawieniem życia.
W dniu 13 października br. czując się zupełnie bezkarnym, kolejny raz wszczął w mieszkaniu siostry awanturę, w trakcie której pobił siostrę drewnianym elementem, powodując u niej liczne siniaki na ciele, jak też rozcięcia naskórka na kolanie. Jakby tego było mało, rozjuszony 39 – latek postanowił nie zaprzestał na biciu siostry i swoją agresję skierował na ojca. Popychając go na szafę, doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie kijem od miotły jak też pięściami zadawał ciosy po całym ciele. Rzucał w ojca również znalezionymi w kuchni metalowymi przedmiotami, powodując u niego liczne siniaki, jak też obrażenia głowy, pleców i ramion, złamał mu też nadgarstek.

Mężczyzna w tutejszej Komendzie usłyszał trzy zarzuty, dotyczące znęcania, złamania sądowego zakazu oraz posiadania środków odurzających. W związku z bardzo obszernym materiałem dowodowym, jaki policjanci zgromadzili w tej sprawie, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu tymczasowego, który nie przyznał się do postawionych mu zarzutów.

asp. Paulina Basta

KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz