Pierwsza operacja protezowania kolana

Po Kriokomorze, przyszedł czas na przypomnienie kolejnego wydarzenia, związanego ze Szpitalem im. Korczaka w Kamiennej Górze.

Dziś, prezentujemy Państwu skrót  obszernego materiału zarejestrowanego podczas pierwszego zabiegu protezowania stawu kolanowego w Szpitalu Specjalistycznym Chorób Narządu Ruchu w Kamiennej Górze w 1994 roku.

Zespół złożony ze specjalistów: prof. Sylwestra Jakubowskiego, dr Ryszarda Bronowicza dr. Petera Primbsa, dr Rafała Jastrzębskiego, z powodzeniem „wstawilł” młodemu sportowcowi, pacjentowi z Wrocławia protezę kolana.

Zabieg zakończył się powodzeniem, pacjent po intensywnej rehabilitacji, wrócił do zdrowia. Szpital, dziś Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji, do dnia dzisiejszego, przeprowadza zabiegi protezowania stawów kolanowych i biodrowych. Niestety w międzyczasie z placówki, odeszli doskonali specjaliści ortopedzi, dr R. Bronowicz czy dyr. R. Jastrzębski. Nie ma również wieloletniej pani prezes Elżbiety Wolnej, która z „Sanatorium” przekształciła placówkę w profesjonalny, znany w całej Polsce, ośrodek operacyjny i rehabilitacyjny.

 Materiał zdigitalizowny przez portal juzwiesz24.pl.

Z uwagi na drastyczność scen, publikujemy jedynie fragmenty z przebiegu pierwszego zabiegu protezowania stawu kolanowego.

 

 

Dodaj komentarz