Budowa cmentarza 1993r

Na początku lat 90 tych XX wieku, władze miasta Kamienna Góra zdały sobie sprawę z „kurczącego się”’ cmentarza komunalnego przy ul. Katowickiej. Wtedy, postały plany budowy nowego cmentarza przy ul. Wałbrzyskiej.

Miasto zamówiło projekt wydało potrzebne zgody, jednak na budowę nowego cmentarza, nie było w miejskim budżecie pieniędzy. Sytuacja zmieniła się w 1993 roku, wtedy rozpoczęto inwestycję.

Problemem była lokalizacja cmentarza w bezpośrednim sąsiedztwie gazociągu. Fakt przebiegającej tam instalacji gazowej, doprowadził do zmiany wielkości  miejsca spoczynku Kamiennogórzan. Budowa nekropolii trwała blisko rok, wykonano instalację wodno- ściekową, alejki dojazdowe, oraz kwatery z miejscami grzebalnymi. Nigdy jednak, nie powstała kaplica, która była w planach i o którą mieszkańcy stoczyli z władzami miasta, niejedną batalię. Dziś, patrząc na stopień w jakim zapełnił się pochówkami  “nowy ” cmentarz, wydaje się pewne, że miasto  w niedalekiej przyszłości, musi pomyśleć o budowie kolejnej nekropolii.

Dodaj komentarz