Areszt dla 40 letniego kierowcy

Dziś 20.08.20 r, Sąd rejonowy w Kamiennej Górze zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 40 letniego mieszkańca Jawora. Przypomnijmy,  18 sierpnia na ulicach Kamiennej Góry poruszał się opel astra, którego kierowca uszkodził cztery inne samochody. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile. Dziś rano został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszał zarzut z art. 174 kk spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym będąc pod wpływem alkoholu. Za czyn taki grozi 40 letniemu kierowcy do 8 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy kierowcę.

KOMUNIKAT PROKURATURY OKRĘGOWEJ W JELENIEJ GÓRZE.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze postanowieniem z dnia 14 sierpnia 2020 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Druga to śledztwo prowadzone przeciwko Pawłowi Z., podejrzanemu o to, że w dniu 18 sierpnia 2020 roku w Kamiennej Górze, województwa dolnośląskiego, na ulicy Aleja Wojska Polskiego, sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości potwierdzonej wynikami badania na zawartość alkoholu I badanie – 1,54 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu, II badanie – 1,54 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu, prowadził w ruchu lądowym pojazd mechaniczny w postaci samochodu osobowego marki Opel Astra o nr rej. DJA 12145, poruszając się w ruchu przeciwnym do ustalonego, doprowadził do szeregu kolizji drogowych prawidłowo poruszającymi się pojazdami oraz pojazdem prawidłowo zaparkowanym w miejscu wyznaczonym, dwukrotnie wjechał na chodnik, narażając pieszych poruszających się tym chodnikiem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zmuszał kierujących do gwałtownej zmiany kierunku jazdy, celem uniknięcia zderzenia z jego pojazdem, tj. o czyn z art. 174 § 1 kk i art. 178a § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.


Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze postanowieniem z dnia 20 sierpnia 2020 roku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Dodaj komentarz